Rodzaje kuwet


wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla ilustracji kuwety zakrytej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, choć większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o nadającym się rozmiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w ramkę, byle bezstresowo podtrzymywać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do kontenera, bądź do kanalizacji. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w kierunku dołu. Tenże typ kuwety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które często sprzątają kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, albowiem może sprawiać kłopot przy wejściu. Gdy tylko kot już skończy 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, stąd to, by wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot lubi kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było na górze napisane – powinno się uważać, bowiem określone koty nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można wstawić do środka kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Opłaca się jak też zaopatrzyć się w wyposażenie, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html