Rodzaje kuwet


Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, że dla wzoru kuwety zakrytej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, choć większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy zapamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w ramkę, żeby łatwiej utrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do kontenera, bądź do ścieków. W konstrukcji bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje na dół. Ten typ kociej toalety figuruje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, albowiem może sprawiać kłopot przy wejściu. w wypadku, gdy kotek już ukończy 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i większą kocią toaletę, dlatego, ażeby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kot uwielbia rozkopywać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek określone kocięta nie zaakceptują takowych kuwet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można włożyć w środek kuwetę, jeśli nastąpi taki przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Należałoby również pozyskać dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
furminator dla kota