Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.


Lato może być świetną okolicznością, żeby poświęcić czas swojemu pupilowi. Wyjazd z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, odpocząć, jednocześnie poświęcając psu czas. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością oraz niską ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają ogólną ochronę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna aż 8 miesięcy, co więcej działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest specjalna ochrona, przykładowo w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki należy zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków